Isıcam

Isıcam bir plağın, alüminyum ara boşluk çıtası, plastik ve elastik dolgu maddeleri yardımıyla bir derinliğe çevresel olarak bağlanması şeklinde üretilir.Alüminyum ara boşluk çıtası, cam plakalar arasındaki genişliğin saptanması; özel yapıştırıcı ve elastik dolu maddesi ile iç hacmin, dış atmosferik etkilere karşı tam olarak izole edilmesi amacıyla kullanılır. Ara boşluğu dolduran kuru havanın kondensasyon sonucu cam yüzeylerinde buğulanma yapmaması için devamlı kuru kalması gerekmektedir. Bu sebepten dolayı ara boşluk çıtasının içi üretim sürecinde nem emici kimyasal bir madde ile doldurulur. Isıcamın bir başka özelliği de ses yalıtımı sağlayabilmesidir. 

Gürültüye karşı farklı kalınlıklarda camlar ve geniş ara boşluk çıtası kullanılarak özel nitelikte ısıcam da üretilir.

Jaluzili Isıcam

Jaluzili perde, iç ve dış ortam basıncına uygun havan barındıran tamamen hava yalıtımı sağlanmış hijyenik bir ortam içinde yerleştiririlen jaluzili perdelerin birleştirici, tamamlayıcı malzemeler yardımıyla biraraya getirilmesinden oluşur. Jaluzili ısıcam, temizlik, bakım ve onarım gerektirmez. Etkili ışık kontrolü, güneş perdelemesi, mekanları birbirinden ayırarak kapalı alan yaratma gibi özelliklerinden dolayı; konut, ofis, hastane, banka, emniyet binaları, laboratuar, okul vb. binaların dış cephe ve iç bölme mekanları için idealdir.

Konfor Isıcam

Isıcam-Konfor, yüksek performansı ve doğal görünümü ile mimarlara yepyeni imkanlar sağlamaktadır. %70 ışık geçirgenlik katsayısının, %46 güneş radyasyon enerjisi toplam geçirgenliğine bölünmesi ile elde edilen 1.52 seçicilik indeksi Isıcam-konfor için üstün bir performans göstergesidir.

Isıcam Konfor' un Üstünlükleri:

  •  Kaplamasız Iscam'a göre pencerelerde ısı kaybını %40 azaltır. 
  •  Işık girişini azaltmadan güneş kontrolü sağlar 
  •  Güneş enerjisinin yakıcı etkisini azaltır. 
  •  İçten bakan gözlemci için aydınlık ve rahatlatıcı görüntü. 
  •  Camların odaya bakan yüzeylerindeki buğulanmayı azaltır. 
  •  Kışın soğuk, yazın sıcak pencere önü sorununa çözüm getirerek odanın bütününe yayılmış rahatlık sağlar.

Hızlı İletişim

tel: +90 (212) 234 55 03

faks: +90 (212) 248 89 68

Şirket Merkez

Sıracevizler Cad. No:72 

Şişli / İstanbul Türkiye

Üretim Tesisi

Seyrantepe Altınay Cad. Gül Sok. No:15  

4.Levent / İstanbul Türkiye